Historia Patron Misja szkoły Wyniki kształcenia Działalność charytatywna Ceremoniał szkolny Logo szkoły

MISJA NASZEJ SZKOŁY

Jesteśmy po to, aby towarzyszyć uczniom w drodze do poznawania świata, drugiego człowieka a także siebie samego.

Naszym zadaniem jest kształcenie uczniów, wyposażenie ich w umiejętności niezbędne do funkcjonowania w dynamicznie rozwijającym się świecie, a w szczególności przygotowanie do zdobywania dalszej wiedzy z uwzględnieniem ich potrzeb i możliwości.

Będziemy kształtować umiejętności przydatne w dorosłym życiu: uwrażliwiać na potrzeby innych ludzi, przygotowywać do pełnienia różnych ról społecznych, uczyć odpowiedzialności i tolerancji.

Chcemy wspomagać rodzinę w procesie wychowania.

Dążymy do tego, aby uczniowie czuli się spadkobiercami historii, tradycji, kultury i piękna przyrody kraju ojczystego i własnego regionu.

Chcemy zapewnić dzieciom optymalne warunki rozwoju w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji, szacunku, wsparcia i dobrego przykładu. Będziemy zapobiegać patologiom, agresji i uzależnieniom.

Jesteśmy otwarci na zmiany, twórczy, zaangażowani w sprawy innych i pracę, cierpliwi, odpowiedzialni.

W pracy kierujemy się dobrem ucznia, dobrem szkoły, potrzebami i oczekiwaniami dzieci, rodziców, środowiska, konsekwencją, poczuciem odpowiedzialności, uniwersalnymi wartościami moralnymi.

Chcemy, aby do naszej szkoły przychodzili:

„Zadowoleni Rodzice, których traktuje się z szacunkiem!

Zadowoleni Uczniowie, których traktuje się z szacunkiem!

Zadowoleni Nauczyciele, których wszyscy traktują z szacunkiem!”

WIZJA NASZEJ SZKOŁY

Szkoła powinna być:

- przyjazna dzieciom,

- wszechstronnie kształcąca,

- atrakcyjna w procesie edukacyjnym

- oferująca wysoki poziom nauczania i przygotowująca do dalszego etapu      kształcenia,

- bezpieczna (wolna od patologii, zagrożeń, agresji i negatywnych wzorców zachowań),

- otwarta na potrzeby środowiska,

- szanująca tradycję,

- współpracująca z rodzicami, lokalnymi instytucjami, władzami i organizacjami,

- pełna radości i uśmiechu.

Absolwent gimnazjum to młody Polak odpowiedzialny za siebie i innych, za własny rozwój, podejmujący własne decyzje w wytyczaniu celów życiowych, aktywny w poszukiwaniu prawdy, odróżniający dobro od zła, zdolny do samooceny i ustawicznego kształcenia.