Historia Patron Misja szkoły Wyniki kształcenia Działalność charytatywna Ceremoniał szkolny Logo szkoły

Uroczyste nadanie imienia naszemu gimnazjum odbyło się 1 czerwca 2006r. Otrzymaliśmy imię największego naszego rodaka – Jana Pawła II. Tym samym znaleźliśmy się w Rodzinie Szkół im. Jana Pawła II. Na uroczystości obecni byli parlamentarzyści Pani Stanisława Prządka i Marian Piłka. Ksiądz biskup Henryk Tomasik odprawił mszę świętą i dokonał poświęcenia sztandaru i pamiątkowej tablicy.

Uczniowie pod kierunkiem Pani Teresy Trzpil i Agnieszki Latuszek przygotowali piękny występ.

Wójt gminy Górzno Pan Waldemar Sabak i przewodniczący Rady Gminy Mirosław Paziewski odczytali i wręczyli dyrektorowi szkoły akt nadania imienia i sztandaru.

Rodzice przekazali sztandar dyrektorowi gimnazjum Pani Renacie Gałązce a po złożeniu ślubowania trfiłł on do rąk uczniów.

Hymn Rodziny Szkół Jana Pawła II (na melodię „Barki”)

1. My, Jana Pawła uczniowie

słowa ojca w czyn chcemy przemieniać

pomagać ludziom i wciąż pamiętać.

Ref. Twoje myśli, które drogi wskazują.

Twoje słowa, które uczą mądrości.

Twoje czyny przepełnione miłością,

by na zawsze czyste serce już mieć.

2. Trudno być dobrym człowiekiem

gdy świat pędzi i goni bez celu,

dlatego razem przypomnieć warto.

Ref. Twoje myśli, które drogi wskazują.

Twoje słowa, które uczą mądrości.

Twoje czyny przepełnione miłością,

by na zawsze czyste serce już mieć.