Górzeński Kolędowanie Dzień Nauczyciela Ślubowanie klas pierwszych 11 listopada

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 29.10.2015r. w naszej szkole odbyły się huczne otrzęsiny klas pierwszych! Tegoroczni pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z wieloma śmiesznymi zadaniami, które przygotowali uczniowie klas drugich. Całe otrzęsiny były w postaci konkursu między klasami pierwszymi, a nagrodą dla zwycięskiej klasy były dwa dni bez pytania, kartkówek i sprawdzianów. Klasa, która zajęła drugie miejsce została nagrodzona jednym dniem bez wyżej wymienionych „przyjemności”.  Nasze kociaki musiały wziąć udział w następujących konkurencjach:

1. Picie mleka z popcornem.

2. Karmie przez wychowawców swoich uczniów ze związanymi oczami.

3. Taniec na jakże wielkim parkiecie, czyli kartce z gazety.

4. Rysowanie krowy ze związanymi oczami.

5. Konkurencje sportowe tj. skakanie na skakance w gumowcach, odbijanie piłeczki rakietką od tenisa stołowego, robienie pompek.

6. Sporządzenie kanapki i przepisu na nią w postaci rymowanki.

7. Próba mądrości, czyli quiz wiedzy uczniów.

8. Pytania dla nauczycieli.

9. Prezentacja wcześniej  przygotowanej piosenki.

Miejsce I w konkursie zdobyła klasa Ib, której serdecznie gratulujemy. Po ogłoszeniu wyników miało miejsce ślubowanie wychowawców, którego słowa z pewnością spodobały się wszystkim uczniom, a następnie było ślubowanie uczniów klas pierwszych, które złożyli tymi słowami:

My uczniowie Publicznego Gimnazjum w Górznie, ślubujemy:

Dbać o dobre imię szkoły i strzec jej honoru;

Uczciwie i rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia;

Ojczyznę swą kochać, cenić i strzec spuściznyprzekazywanej Nam przez poprzednie pokolenia;

Upowszechniać i naśladować postawę patrona szkoły, Jana Pawła II;

Wcielać w życie Jego ideałyi przesłania.

Swoje serca, myśli, zapał młodzieńczy poświęcić dla okazania się godnymi Jego imienia i dziedzictwa.

Ślubujemy!

Na końcu został wyświetlony film podsumowujący całe otrzęsiny, a po wszystkich zmaganiach pierwszoklasistów, zostali oni poczęstowani pysznym tortem. Uroczystość przyniosła wiele śmiechu i niezapomniane wspomnienia :D