Górzeński Kolędowanie Dzień Nauczyciela Ślubowanie klas pierwszych 11 listopada

Górzeński Kolędowanie

Tradycyjnie jak co roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górznie odbyło się wspólne kolędowanie wszystkich mieszkańców gminy. Wystąpiły dzieci z gminnych szkół podstawowych i gimnazjów oraz młodzież z lokalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaśpiewały kolędy i pastorałki. Niedzielny wieczór uświetnił również występ chóru z parafii pw. Św. Jana Chrzciciela i Ochotniczej Straży Pożarnej w Górznie pod batutą Ryszarda Szewczyka.

Jako pierwszy zaprezentował się chór Gimnazjum w Górznie, pracujący od września pod kierunkiem pani Ewy Górki. Młodzież zaśpiewała trzy utwory: „Gdy śliczna Panna”, „Przybieżeli do Betlejem” i „Mario, czy Ty wiesz”.

Następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Samorządkach zaprezentowali pastorałki: „Być tam gdzie Ty Jezu malusieńki” i „Kolędnicy wędrownicy”. Uczniów do występu przygotowała pani Lidia Ziomek.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łąkach zaśpiewały: „Nie płacz Jezu”, „Kiedy byłem ogrodniczkiem”, „Hola, hola pasterze z pola”. Ostatnią pastorałkę „Kolęda przybłęda” wykonała solistka Jolanta Błażejczyk. Uczniów przygotowały: Maria Owczarczyk i Jolanta Skoczek.

Na scenie pojawił się chór ZS im. Królowej Jadwigi w Uninie, prezentując kolędy i pastorałki: „Z narodzenia Pana”, „Oj maluśki”, „Gore gwiazda”, „Cieszmy się”, „Szczęśliwego dnia”. Chór pracuje na co dzień pod kierunkiem pani Anny Bogusz.

Chór Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie zakończył występy dzieci. Uczniowie zaśpiewali utwory: „Pokój i nadzieja”, Gore gwiazda Jezusowi”, „Biały śnieg i ty”. Uczniów przygotowała Lidia Ziomek.

Następnie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaśpiewało pastorałkę „Skrzypi wóz”.

Chór parafialny pod dyrekcją Grzegorza Wójcika zaprezentował dwa utwory, w tym znany na całym świecie: „Venite, adoremus Dominum”.

Występy muzyczne zamknął koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry OSP w Górznie, której towarzyszyli soliści: Anna Szewczyk i Robert Piekarski.

Na koniec przedstawiciele zespołów muzycznych otrzymali z rąk honorowego patrona wydarzenia wójta gminy Górzno Waldemara Sabaka pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Sala udostępniona na koncert została szczelnie wypełniona przez mieszkańców Górzna. Rodzice dumni ze swoich pociech przyglądali się występom. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: poseł Stanisława Prządka, poseł Grzegorz Woźniak, wójt Gminy Górzno Waldemar Sabak, przewodniczący rady gminy Krzysztof Skwarek, przedstaiciele duchowieństwa, dyrektorzy gminnych szkół, prezes górznieńskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Łucja Szewczyk.