Osiągnięcia edukacyjne Osiągnięcia sportowe Osiągnięcia artystyczne Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym Inne Szkolni stypendyści Osiągnięcia ostatnich lat

Osiągnięcia artystyczne

Osiągnięcia Gimnazjum w konkursach plastycznych.

Konkursy ogólnopolskie

2003/04

1. „Fair play w moim życiu” - I miejsce Anna Szczypek (wyróżnienia dla Moniki Paziewskiej, Piotra Błażejczyka)

2004/05

1. „W przyjaźni z naturą”- II miejsce Grzegorz Janisiewicz;
  2. „Pomniki mojego regionu” - 3 wyróżnienia (Monika Bryzek, Agnieszka Latuszek, Edyta Gromuł)

2006/07

1.  „Tradycje i obyczaje wielkanocne” - wyróżnienie Anna Trzpil

2007/08

1. "W Polsce bije serce świata - a czy twoje serce bije dla Polski?" - Laureatka Malwina Walenda
  2. „Tradycje i obyczaje wielkanocne” - wyróżnienie Anna Trzpil

2008/09

1. "Gdy jesteś dobry dla przyrody jesteś dobry dla innych" - III miejsce dla Małgorzaty Zuchniak, VIII miejsce dla Agnieszki Żak, wyróżnienia dla Marty Zając i Mileny Świętochowskiej

2009/10

1. „Dbam o piękno mego Domu – Ziemi 2009” - wyróżnienie Agata Gruszczyńska,
  2. „Kompozytor sercu najbliższy” - wyróżnienie Kamil Pieniążek

2010/2011

1. „Mężczyzna w szarości” 2010/2011 - wyróżnienie Monika Walenda

wyróżnienie honorowe Marta Przybysz i Klaudia Rybicka

2011/2012

1. Wojewódzki konkurs plastyczny „Jestem uczestnikiem ruchu drogowego, więc myślę”– III miejsce Katarzyna Rybicka

2013/2014

1. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Anioł dla ciebie” - Klaudia Wyzińska wyróżnienie

2013/2014

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Straszki Śląskie” – Natalia Balas wyróżnienie

Chór Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II

w Górznie

Chór Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górznie działa od początku istnienia szkoły. Pierwszym opiekunem była  pani  mgr Marzena Mikulska. Od 2003r. działa pod  kierunkiem mgr Agnieszki Latuszek. Początkowo zespół składał się z ok. 20 dziewcząt, ale od 2005r. kiedy to wygraliśmy III Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej śpiewanie w  chórze stało się w naszym gimnazjum bardzo popularne, w związku z czym  liczba członków zespołu stale wzrastała. Najbardziej liczny chór był w 2008r., kiedy śpiewały w nim 53 osoby. W tej chwili jest to 33 osoby. Działamy jako typowy chór szkolny. Nasz repertuar jest szeroki; od piosenek patriotycznych, poprzez religijne do młodzieżowych. Przygotowujemy oprawę muzyczną większości imprez szkolnych, a także środowiskowych oraz oprawę muzyczną liturgii mszy świętych w miejscowym kościele. Śpiewamy także na ślubach.

Opiekun chóru chce, aby młodzież dobrze bawiła się przy muzyce i była współorganizatorami spotkań. Proponowane przez nich piosenki mają być dla nich bodźcem do poszukiwania coraz ciekawszych pomysłów. To często młodzież daje  propozycje utworów wykorzystywanych w programach artystycznych, podsuwa nagrania przebojów muzyki rozrywkowej.

Analiza utworów muzycznych pozwala dostrzec ich walory estetyczne i ekspresyjne, stymulując wyobraźnię i inwencję twórczą ucznia. Podatny umysł i wrażliwość młodego człowieka powinny być umiejętnie kształtowane i tę rolę znakomicie spełniają zajęcia  chóru. Muzyka pomaga w wychowaniu i kształceniu, oraz otwiera młodego człowieka na różne dziedziny życia. Poprzez pracę w grupie uczeń uczy się również komunikacji i integracji, oraz konstruktywnego rozwiązywania problemów.

Nasze największe osiągnięcia:

• Dwukrotnie wygraliśmy (w 2005 i 2008r) Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej  w Garwolinie.
  • III m Małgorzaty Wachnickiej w kat. solistów Festiwalu Piosenki Religijnej – 2005r.
  • Powiatowy Festiwal Eurowizji
  • wyróżnienie dla duetu Małgorzata Wachnicka i Justyna Zając – 2006
  • I m w kat. zespół wokalny Adrianna Skwarek i Agata Gruszczyńska - 2009
  • I m w kat. zespół wokalny Marta Przybysz Paulina Zając - 2011
  • 2 razy jako zespół wokalny zajęliśmy III miejsce w Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.
  • W 2008 roku braliśmy udział w XV Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „HOSANNA FESTIVAL – SIEDLCE 2008”.
  • 2 razy występowaliśmy w Międzynarodowych Dniach Muzyki Chóralnej w Garwolinie w dniach 24 - 26.10.2008r., 6 - 8.11.2009r.

II m w Powiatowym Festiwalu Piosenki Religijnej  w 2012r.