Uroczystości szkolne

Kolędowanie

19 stycznia 2014r w budynku szkoły odbył się Górznieński Koncert Kolęd. Impreza miała charakter otwarty dla lokalnej społeczności. Na koncert przybyło bardzo wielu mieszkańców naszej gminy. Z repertuarem kolędowym prezentowali się:

Chór Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie,

Chór Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górznie,

KSM w Górznie,

Orkiestra strażacka z chórem parafialnym.

Występujący zostali bardzo serdecznie przyjęci przez słuchających oraz nagrodzeni przez Wójta Gminy Górzno i Proboszcza miejscowej parafii. W przerwach i na zakończenie wszyscy goście i wykonawcy zostali poproszeni na herbatę i ciasto przygotowane przez rodziców uczniów gimnazjum.

Święto Odzyskania Niepodległości i Ślubowanie klas I.

W dniu 14 listopada w szkole odbył się apel z okazji 94 rocznicy ozyskania przez Polskę Niepodległości. Wystąpili na nim uczniowie przygotowani przez Panie Małgorzatę Rusak i Agnieszkę Latuszek. Jest to jeden z niezbyt wielu dni, którym w szkolnej uroczystości towarzyszy sztandar.

W tak uroczystym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie.

Uroczystości zakończyły się wręczeniem medali za ostatnie osiągnięcia sportowe.

XII pielgrzymka na Jasną Górę

11 października 2012 r. odbyło się coroczne spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II  u tronu, Królowej Polski w Częstochowie. W tym roku biuro pielgrzymkowe zarejestrowało 16059 pielgrzymów z 447 szkół. Także reprezentacja naszego Gimnazjum, uczniów klas trzecich pod opieką wychowawców i ks. Radka wzięła udział w zjeździe.

Czas oczekiwania na Eucharystię wypełniał odpowiedzialny za oprawę muzyczną zespół  z Zespołu Szkół Integracyjnych z Radomia.

Mszę świętą poprzedziło wystąpienie ks. Pawła Mąkosy ekonoma SMA, który przekazał nam wiadomości z misji w Togo oraz poprowadził modlitwę różańcową, przygotowując nas do uroczystej Eucharystii.

O godzinie 11.00 rozpoczęła się msza święta z udziałem 400 pocztów sztandarowych szkół odprawiona pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego ks. abp. Wacława Depo oraz naszego Duszpasterza Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika, który na początku przywitał przybyłych pielgrzymów. Homilię wygłosił ksiądz arcybiskup.

Podczas mszy świętej zbierane były ofiary na dokończenie budowy szkoły w Togo.

Po komunii został odczytany akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski przygotowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Sobieniach Jeziorach.

Bezpośrednio po mszy świętej wysłuchaliśmy listu do Ojca Świętego Benedykta XVI przygotowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Podolu Górowej, a podziękowania wygłosiły dzieci z Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II  z Radomia.

Mszę świętą zakończyliśmy odśpiewaniem naszego hymnu.

Dzień Edukacji

16 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotował Samorząd Szkolny pod kierunkiem p. Ewy Górki. Można było obejrzeć scenki z życia szkolnego, posłuchać piosenek w wykonaniu chóru, ale najważniejszą część uroczystości stanowiły podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły, za trud jaki wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Na zakończenie młodzież złożyła życzenia i na ręce pani Dyrektor przekazała "butelkę oleju", który nauczyciele mają "wlewać do głów" swoich podopiecznych.

03.09.2012r.-rozpoczęcie roku szkolnego

Dzień, w którym każdy z uśmiechem szedł do szkoły. Na początku pani dyrektor powiedziała kilka miłych słów.

Ogłosiła, którzy nauczyciele są wychowawcami klas:

Ia- p. Cezary Krzyśpiak

Ib- p. Hanna Wojda,

Ic- p. Małgorzata Rusak.

Po rozpoczęciu roku szkolnego wszyscy uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.