Historia Patron Misja szkoły Wyniki kształcenia Działalność charytatywna Ceremoniał szkolny Logo szkoły

Krótka historia szkoły.

Nasze gimnazjum rozpoczęło funkcjonowanie 1 września 1999r. Ponieważ nie miało własnej siedziby władze gminne już 25.03.1999r. podjęły decyzję o budowie nowego obiektu przeznaczonego na gimnazjum. Tymczasową siedzibą stał się budynek Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie, gdzie mieściły się dwa oddziały. Jednocześnie utworzono po jednym oddziale zamiejscowym: w Łąkach, Samorządkach i Uninie. Łącznie w pierwszym roku istnienia w naszej szkole uczyło się 113 uczniów i pracowało 28 nauczycieli, przy czym tylko dwóch na pełnych etatach. Funkcję dyrektora powierzono Marii Jolancie Gora, która pełniła ją do 2002r. Następnym dyrektorem została mgr Renata Gałązka, która tę funkcję sprawuje obecnie.

Z upływem czasu oddziały zamiejscowe likwidowano, a w 2001 roku szkołę przeniesiono do nowej siedziby. Do naszej szkoły uczęszczają przede wszystkim uczniowie zamieszkali na terenie Gminy Górzno. Mamy też uczniów z innych obwodów szkolnych.

W roku szkolnym 2002/03 otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu autobus szkolny, którym dowożeni są nasi uczniowie.

Od 1 czerwca 2006r. szkoła nosi imię Jana Pawła II. Mamy też sztandar, który jest używany w czasie najważniejszych wydarzeń szkolnych.

Budowa nowej siedziby

Budowę nowego budynku dla gimnazjum rozpoczęto już w 1999r. Na miejsce budowy wybrano teren w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej. Wiosną przystąpiono do prac projektowych.

Decyzją Starosty Powiatu z dn. 18.11.1999r. Zarząd Gminy uzyskał pozwolenie na budowę szkoły wraz z salą gimnastyczną. W drodze przetargu wykonawcą robót ustalono firmę Usługi Budowlane – Stefana Paśnickiego z Garwolina, która pierwsze prace (zalanie fundamentów) wykonała 4.12.1999r.

W lutym 2000r. Przystąpiono do budowy instalacji kanalizacyjno-odwodnieniowej, a po jej zakończeniu w marcu rozpoczęło się wznoszenie ścian.

Stropy nad parterem zostały położone w kwietniu. Po nich przyszła kolej na budowę piętra.

W maju wykonano dach nad salą gimnastyczną. Roboty budowlane stanu surowego dla sali gimnastycznej zakończono 17 sierpnia, natomiast w listopadzie rozpoczęto prace wykończeniowe oraz zakładanie instalacji elektrycznej. Od 20 grudnia była wykonywana instalacja wodno-kanalizacyjna i co.

Mając na względzie umożliwienie korzystania przez młodzież Gimnazjum ze stołówki, mieszczącej się w szkole podstawowej wiosną między budynkami obu szkół wybudowano „łącznik”.

Prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół szkoły rozpoczęły się w czerwcu, natomiast w sierpniu położono nawierzchnię bitumiczną na boisku szkolnym.

22 sierpnia nastąpił odbiór techniczny budynku.

Inwestycja była finansowana przede wszystkim ze środków gminnych. Z budżetu państwa gmina otrzymała na ten cel 200 tyś zł. oraz 140 tyś. zł. z UKFiS przeznaczone na budowę sali gimnastycznej.

Uroczyste otwarcie nastąpiło w dniu 1 września 2001r.

W roku 2002 gmina otrzymała autobus do dowożenia uczniów. W uroczystości przekazania gimbusa uczetniczyła Pani Stanisława Prządka.

Obecnie otoczenie szkoły jest już w całości zagospodarowane. Mamy też własnego Orlika.